4 Bin 200 Öğrenci Kış Spor Okulları’ndan Mezun Oldu

DUYURU

28 Mayıs 2024

Basketbol, Voleybol, Tenis, Masa Tenisi, Okçuluk, Taekwondo, Binicilik, Yüzme, jimnastik, Buz Pateni alanlarında eğitim alan 4 bin 200 öğrencinin mezuniyet töreni Zeytinburnu Buz Adası’nda gerçekleştirildi.

Zeytinburnu Belediyesi ilçedeki gençlere sporu sevdirmek ve spor yapma alışkanlıkları kazandırmak ve bunun yanında fiziksel ve ruhsal yönden gelişimlerine katkı sağlayarak zararlı alışkanlıklardan korunmaları amacıyla Kış Spor Okulları’nı hizmete açtı. 5 – 16 yaş aralığındaki öğrenciler 10 branşta 15 farklı spor tesisinde 45 uzman eğitmen eşliğinde haftanın 2 günü 1’er saatlik aldı.

BasketbolVoleybolTenisMasa TenisiOkçulukTaekwondo, BinicilikYüzmeJimnastikBuz Pateni alanlarında eğitim alan 4 bin 200 öğrencinin mezuniyet töreni Zeytinburnu Buz Adası’nda gerçekleştirildi.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilere madalya ve kupalarını takdim etti. Törene Zeytinburnu Kaymakamı Adem Uslu, STK Temsilcileri ve çok sayıda veli de katıldı.

Kış Spor Okulları’nda şimdiye kadar 3 Yaz 3 Kış Spor Okulu eğitimlerini gerçekleştiren Zeytinburnu Spor Okulları’ndan toplam 18 bin 927 kişi faydalandı.

Haberler ve Etkinlikler

Benzer haberler ve yazılar.

Bilim Zeytinburnu Eğitim Desteği Veren Kurumlar

Sevgili Gençler,
Merak eden, analiz yetenekleri gelişmiş, etrafına duyarlı, kendisine kadar gelen insanlık mirasını devralıp onu yukarılara taşıyacak gençlerimizle buluşacağımız ve onların kendi potansiyellerini keşfettikleri hikâyelerine ortak olabileceğimiz için çok mutluyuz.
Devamını Oku...
Ömer Arısoy
Zeytinburnu Belediye Başkanı