Hakkımızda

Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanındaki gelişimine katkı sağlamak amacıyla yola çıkmış olan Bilim Zeytinburnu, tematik sergi alanlarının yanı sıra, atölye çalışmaları ile öğrencilere bütünleşik bir eğitim ortamı sunmaktadır.

Çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere, toplumun her bireyinde bilimsel merakı ve farkındalığı arttırarak, ülkemizin Bilim ve Teknoloji alanındaki çalışmalarına öncülük edebilecek, katma değeri yüksek teknoloji odaklı çıktılar üretebilen, geleceğe ışık tutan, kendisiyle ve ülkesiyle barışık, değerlerine sahip çıkan bir nesil yetiştirmek.

Hafta içi yapılacak eğitimlere öğrenciler okullarıyla, hafta sonu ise randevu sistemiyle başvuruda buluna bilinecektir. 6-14 yaş seviyesindeki öğrenciler, etkileşimli ve eğlenceli atölyelerimizde eğitimlerini sürdürecektir. 7-9, 10-12 ve 13-14 yaş aralığında 3 farklı grupta öğrenciler, aşağıda belirtilen atölyelere katılabilecektir.

Çocuklarımız Deneyerek Kendilerini Yeniden Keşfetmeleri için Çalışıyoruz
9.410+

Saat Atölye Gerçekleşti

110.730+

Öğrenci Atölyelere Katıldı

30.207+

Hafta İçi Okul Grubu

6.280+

Bilim ZAkademi Katılım

Vizyonumuz
Vizyonumuz
Geleceğimizin teminatı çocukları bilim, teknoloji, tasarım ve matematik alanlarıyla buluşturarak geleceğin mühendislerini, bilim insanlarını yetiştirmek amaçlanmaktadır. Çocukları ve gençleri erken yaşlarda bilim ve teknoloji alanında olabildiğince çeşitli içeriklerle buluşturarak ilgili ve yetenekli oldukları alanı keşfetmelerini sağlamak ve ilerleyen dönemlerde bu alanlara yönelmelerinde yol gösterici olmaktır.
Misyonumuz
Misyonumuz
Kendi kendine öğrenebilen, iş birliği içerisinde çalışabilen, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerileri gelişmiş bir nesil oluşturmak amacıyla eğitim içerikleri geliştirmektir. Bu bağlamda, farklı alanları öğrenciye tanıtmak üzere söyleşiler, seminerleri, konferanslar, bilim şenlikleri gibi çeşitli çalışmalar düzenleyerek bilim ve teknoloji alanında farkındalık oluşturmaktır.

Bilim Zeytinburnu Eğitim Desteği Veren Kurumlar