Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri ‘Yaz Etkinlikleri’ programına kayıtlar başlıyor.

DUYURU

03 Haziran 2023

Yaz Dönemi Etkinliklerimiz Başlıyor!

. 8 hafta sürecek etkinlikler çerçevesinde öğrenciler; bilgi ve beceri odaklı atölye ve kulüp çalışmalarına, yarışma, turnuva ve gezilere katılarak yaz aylarını dolu dolu geçirme fırsatı bulacaklar.
Zeytinburnu’ndaki okullarda eğitim gören 3, 4, 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri için, Bilgi Evleri ‘Yaz Etkinlikleri’ programı başlıyor. 05 – 27 Haziran 2023 tarihleri arasında kayıtların yapılacağı Yaz Etkinlikleri Programı, 3 Temmuz – 25 Ağustos 2023 tarihlerinde toplamda 8 hafta devam edecek.
Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri Yaz Etkinleri’nde; gezi, turnuva ve yarışmaların yanı sıra bilgi, beceri ve zekâya dayalı 13 kulüp ve 12 atölye faaliyeti de gerçekleştirilecek. Kulüplerde ve atölyelerde haftada bir gün bir araya gelinerek çalışmalar sürdürülecek. Bu etkinlikler üyelerimize ilan edilecek olup üyelerimiz, Bilgi Evinde yapılacak etkinlikleri gün ve saat olarak takip edebilecektir.
Yaz etkinlikleri sonunda; kulüp ve atölye çalışmalarında başarı gösteren üyelerin yanı sıra turnuva ve yarışmalarda dereceye giren üyelerimizin ödülleri 25 Ağustos 2023 Cuma günü ZKSM’de gerçekleştirilecek törende takdim edilecektir.
Gezilerle Tatilimiz Daha da Cıvıl Cıvıl Olacak!
Yaz Etkinlikleri’nin gezi programında ise; Sıfır Atık Eğitim Merkezi, Zeytinburnu Kültür Gezileri, Zeytinburnu İzci Evi, Topkapı Trafik Eğitim Parkı, Rami Kütüphanesi, Matematik Evi ve Topkapı Sarayı Müzesi ile Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi yer alacak. Gezilere, Bilgi Evi’nin yaz dönemi programlarına düzenli katılım sağlayan, başarı gösteren, ödül kazanan üyeler katılabilecek.
Bilgi Evlerimizde yer alacak kulüp çalışmalarımız:
Akıl ve Zekâ Oyunları Kulübü
Görsel Sanatlar Kulübü
Kâğıt Sanatları Kulübü
Müzik Kulübü
Beceri Kulübü
Ziraat Kulübü
Geleneksel Sokak Oyunları Kulübü
Eğlenceli Bilgiler Kulübü
Satranç Kulübü
Bilişim Kulübü
Dikkat ve Odaklanma Kulübü
Masa Tenisi Kulübü
Bilim Kulübü

Bilgi Evlerimizde yer alacak atölye çalışmalarımız:
Anlayarak Hızlı Okuma
Mental Aritmetik
Bağlama
Drama
Gitar
Piyano
Halk Oyunları
Robotik Kodlama
Karikatür
Temel Resim
Keman
Sahne Sanatları

Haberler ve Etkinlikler

Benzer haberler ve yazılar.

Bilim Zeytinburnu Eğitim Desteği Veren Kurumlar

Sevgili Gençler,
Merak eden, analiz yetenekleri gelişmiş, etrafına duyarlı, kendisine kadar gelen insanlık mirasını devralıp onu yukarılara taşıyacak gençlerimizle buluşacağımız ve onların kendi potansiyellerini keşfettikleri hikâyelerine ortak olabileceğimiz için çok mutluyuz.
Devamını Oku...
Ömer Arısoy
Zeytinburnu Belediye Başkanı